Minust

Minu põhiväärtused

 • Personaalsus ennekõike

  Usun, et toitumine ja kehaline koormus ei ole „üks suurus sobib kõigile“ lahendus.

 • Teaduslikult tõestatud

  Lähtun vaid teaduslikele materjalidele ning tõestatud ja toimivatele lahendustele.

 • Teadlikkuse tõstmine

  Teadmised MIKS miski meile sobib ja KUIDAS sobib, on terve ja rõõmsa elu alus.

Hei! Mina olen Anu,
toitumis- ja liikumisnõustaja ning koolitaja. Oma iseloomult olen „ütle nii nagu on“ tüüpi inimene ning äärmiselt kirglik leidmaks lahendusi algpõhjustele, mitte tegelema vaid sümptomite peitmisega. Erilise kirega suhtun ka toiduvalmistamisse, värskes õhus veedetud aega, lähedastesse inimestesse ning vabadusse.

Oman personaaltreeneri ja toitumisnõusataja kutset ning hetkel tegelen toitumisteraapia õpingutega. Täiendan end pidevalt erinevate koolituste, raamatute ja teaduslike uuringutega, et pakkuda VAID parimat ning ajakohast infot. Töötan igapäevaselt klientide, ettevõtete, teiste toitumisnõustajate, treenerite ning toitumishuvilistega kes soovivad arendada enda teadmisi toitumise vallas.

Minu teekond tervislikuma eluviisini algas 25 aastaselt, kui kehvade toiduvalikute, puuduva unehügieeni ning tööl läbipõlemise koosmõjul avastasin end meeletute kõhuvalude, ärevushoogude ning talumatuste küüsist. Läbisin kõikvõimalikud testid ja uuringud, aga meditsiiniliselt ei olnud mul midagi viga. Arstid soovitasid erinevaid ravimeid ning antidepressante kuid mu uudishimu ja soov teada saada, mis sellist olukorda põhjustab, ei lasknud mul nende valikutega leppida.

Sel hetkel otsustasin, et selline eluviis ei ole jätkusuutlik ning algas pikk ja konarlik teekond tervise taastamise poole. Esimese sammuna loobusin toksilisest töökeskkonnast ning väljusin suhtest, mis mind enam ammu õnnelikuks ei teinud. Tänu neile otsustele olin vaimselt palju paremas kohas ja sain järgmise sammuna võtta ette enda toitumis- ja liikumisharjumused.

Olen olnud füüsiliselt aktiivne suurema osa enda elust. Eriti olen fännanud erinevaid aktiivseid tegevusi nagu matkamine, rulluisutamine, ratsutamine, lumelaud, motosport jms, aga jõusaal ning rühmatreeningud on olnud mulle TOTAALSELT vastukarva kuigi trenni TEHA iseenesest meeldib. Seega otsustasin õppida 2020 aastal personaaltreeneriks, et saaksin ISE end KODUS treenida. Nüüd soovin pakkuda sama lahendust ka teistele, kes on sarnases olukorras, koostades erinevaid koduseid treening- ning võimlemiskavasid, et kõik inimesed saaksid nautida seda rahulolu ja õnnetunnet, mis meid valdab peale korralikku pingutust ning saavutada tervislik keha milles end hästi tunda.

Kuna liikumisest üksi ei piisa, et saavutada see „oeh, KUI hästi ma ennast tunnen“ elu, siis järgmise sammuna otsustasin end harida ka toitumise vallas läbides 2021 aastal Annely Sootsi Tervisekooli Toitumisnõustaja eriala ning jätkates 2022 aastal ka Toitumisterapeudi õppes. 2022 aastal täiendasin enda teadmisi ning oskuseid läbides Toidutalumatuste Testide koolituse. Tänu sellele saan koostöös Synlabi ja ViaNaturale laboritega pakkuda ka erinevate testide abil veel detailsemat lahendust erinevatele terviseprobleemidele.

Minu unistus on aidata kõigil jõuda tasakaalus toitumise ja kehalise kerguseni ilma, et peaks aastaid ise õppima,
eksima, proovima, läbima sadu tunde loenguid, läbi töötlema tuhandeid lehekülgi teaduslikke uuringuid ega lugema kümneid
raamatuid. Jagan enda nõustamistel ning koolitustel VAID teaduslikult tõestatud fakte ning aastatega tekkinud KOGEMUSI, et saaksin aidata muuta Sinu tervise teekonna, mitte lihtsalt paremaks, vaid PARIMAKS.

Kui soovid teada rohkem, siis siin on 5 asja mida Sa ilmselt minu kohta ei tea:

 1. Kui teised lapsed tahtsid saada loomaarstiks, politseiks ja tuletõrjujaks, siis minu unistus oli olla kodutu 😀 just nii palju hindasin ma vabadust juba lapsena.
 2. Mul on vasaku silma sees sünnimärk
 3. Mu suurim hirm on PUUGID, ma lähen enne 5kilomeetrise ringiga mööda teed, kui 5meetrit läbi heinamaa.
 4. Mu parimad kolm stressi maandavat tegevust on koristamine,
  söögi valmistamine ja trenni tegemine
 5. Mu hüüdnimi oli noorema mõnda aega Nälg, sest ma nii armastasin koguaeg süüa ja PALJU

Kui soovid minu tegemistel silma peal hoida, siis jälgi mind ka
Facebookis ja Instagramis.

Kui sa tunned, et oled valmis muutusteks ja usud,
et mina saan sind aidata

Aitan sul avastada, mida tähendab tervislik ning tasakaalustatud toitumine, mis sobib just sinu kehale, maitsemeelele ja eluviisile

Olen siin, et sind aidata

Võta minuga ühendust!


  Foto - Jake Farra